Zapraszam do zapoznania się z prowadzonymi przeze mnie warsztatami muzycznymi dla dzieci i młodzieży.

Prowadzone są one w dwojaki sposób: jako jednodniowe, sześciogodzinne zajęcia – podczas roku szkolnego - w weekendy, oraz jako codzienne warsztaty tygodniowe bądź dwutygodniowe – podczas ferii i wakacji letnich.

Uczestnicy są zapoznawani z podstawową ideą mojej działalności na tym polu: umiejętność grania na instrumencie nie jest konieczna, aby czynnie uprawiać muzykę. Instrumentem możemy być my sami: nasze dłonie mogą służyć do klaskania, nasze nogi tupać, nasze usta nie tylko śpiewać, mruczeć murmurando, albo deklamować tekst, ale również spełniać rolę instrumentu perkusyjnego.

Podczas warsztatów wykorzystujemy również proste instrumenty perkusyjne – tamburyny, grzechotki, trójkąty. Wykonujemy własne, wykorzystując puszki po napojach, ryż i taśmę klejącą.

Oczywiście wszyscy grający na instrumentach, głównie gitarach, w różnym, nawet najbardziej podstawowym stopniu zaawansowania, są również mile widziani podczas warsztatów. Nie ma ograniczenia ilości uczestników. Grupa może liczyć zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt osób.

Prowadziłem moje warsztaty dla młodzieży w Długosiodle, Bosewie Starym czy Wyszkowie – również podczas trwania II Mazowieckiego Przystanku Pat. Mam również doświadczenie w pracy z grupą nieco trudniejszą – cyklicznie prowadziłem warsztaty muzyczne dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej.

Nadrzędnym celem jest dla mnie pokazanie dzieciom i młodzieży, że nikt nie musi być wykluczony ze wspólnej zabawy muzyką, a wstyd nie istnieje. Każdy jest dość dobry i utalentowany, aby stać się częścią moich działań.


WARSZTATY MUZYCZNE

Kliknij, by powiększyć